Joshua – Parker, kjo është befasia që do të ndodhë pas meçit në Cardiff – Lajmi.net
Joshua – Parker, kjo është befasia që do të ndodhë pas meçit në Cardiff
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:25, 31 March 2018
Në program janë edhe tetë parameçe dhe ndër to dueli më interesant është ai midis rusit Alexander Povetkin dhe britanikut David Price, që është meçi i fundit para atij kryesor.

Meçi mes Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të startojë në orën 23:30 në “Principality Stadium”. Në të njëjtin stadiumku u përballën dhe Juventusit me Real Madridit për finalen e Ligës së Kampionëve në edicionin e kaluar.

Ai do të startojë rreth orës 23:30, duke bërë kështu një kompromis midis kërkesave të tregut në Britani të Madhe, Evropë dhe tregut në Shtetet e Bashkuara.

Në program janë edhe tetë parameçe dhe ndër to dueli më interesant është ai midis rusit Alexander Povetkin dhe britanikut David Price, që është meçi i fundit para atij kryesor.

Fituesit do të duelojë me Deontay Wilder, kampionin e botës në kategorinë e rëndë në versionin WBC.

Pas meçit me Wilder do mund të kemi kampion absolut të kategorisë së rëndë në të gjitha versionet e mëdha (WBC, WBA, IBF, IBO dhe WBO). Por si fillim të shijojmë këtë superduel të sotçëm.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO