Jevtiq: Vendimi negativ për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë, do të ishte mesazh i keq – Lajmi.net
Jevtiq: Vendimi negativ për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë, do të ishte mesazh i keq
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleRajoni 16:29, 20 March 2017
Ministri për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq ka folur rreth zhvillimit të zgjedhjeve presidenciale serbe në Kosovë.

Ai ka thënë se një vendim negativ nga ana e Qeverisë së Kosovës, do të ishte një mesazh shumë i keq, transmeton lajmi.net

“Unë besoj se zgjedhjet duhet të sigurohen në mënyrë që të gjithë serbëve tu sigurohet e drejta për të votuar”, ka thënë Jevtiq për Tanjug.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ende nuk ka asnjë vendim në lidhje me mbajtjen apo jo të zgjedhjeve presidenciale të Serbisë në Kosovë.

OSBE-ja në anën tjetër ka konfirmuar gatishmërinë për të ofruar ndihmë teknike në zhvillimin e këtyre zgjedhjeve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO