Java e parë e pranverës do të fillojë me mot me diell – Lajmi.net
Java e parë e pranverës do të fillojë me mot me diell
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:45, 20 March 2017
Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme ka bërë të ditur se java e parë e pranverës do të filloj me mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të jetë normale me tendencë të ngritjes për 1-4 milibar. Do të fryjë erë kryesisht nga  juglindja , e lehtë deri mesatare.

Fjalët kyçe: mot me diell

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble