A janë më të mirë gjinjtë e vogël apo të mëdha? – Lajmi.net
A janë më të mirë gjinjtë e vogël apo të mëdha?
Autori: Lajmi.net FitLifestyleLoveSex 14:14, 26 December 2016
Nuk është e vërtetë që femrat me sisë të mëdha përjetojnë epsh më të madh, mirëpo, madhësia e sisëve shpesh shkakton brengë dhe hidhërim, posaçërisht tek adoleshentet.

Nga pikëpamja fiziologjike përgjigjja është shumë e thjeshtë: madhësia e sisëve nuk ndikon në ndjeshmërinë e tyre (nuk është e vërtetë që femrat me sisë të mëdha përjetojnë epsh më të madh) as në aftësinë e tyre që të prodhojnë qumësht pas lindjes.

Mirëpo, madhësia e sisëve shpesh shkakton brengë dhe hidhërim, posaçërisht tek adoleshentet, transmeton Telegrafi.

Disa femra dëshirojnë t’i kenë sisët të mëdha, sepse janë të bindura që dekoltenë e bëjnë më seksi, të tjerat, megjithëse nuk mburrem me formën e tyre, i lakmojnë koleget me gjoks të rrafshët, sepse mendojnë që sisët e vogla janë më komode dhe më elegante.

Pothuajse të gjitha femrat preferojnë që të kenë sise të mëdha, duke u nisur kryesisht nga mendimi i meshkujve. Por në të vërtetë, përmasat e mëdha nuk janë edhe aq komode.

Me kohë të gjitha e kuptojnë se format vetjake kanë një bukuri të vet të posaçme, e cila inkorporohet në tërë përshtypjen dhe pamjen, vetëm duhet mësuar që të pajtohesh me veten dhe me trupin tënd.

Fjalët kyçe: Gjinjë, Madhësi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper