Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji – pamje që vijnë nga Dubai – Lajmi.net
Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji – pamje që vijnë nga Dubai
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 15:58, 7 May 2018
Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë dollar, por ofron një shfaqje të jashtëzakonshme.

 

Mjeti ngrihet në një metër e gjysmë mbi nivelin e detit duke evituar kështu fërkimin me ujin dhe dallgët.

Sekreti është tek hydrofoil, dy krahë anësore prej karboni, përcjell bw.

Jahti i gjatë pak a shumë 10 metra ka dy motorë hibridë. Gjithashtu ai mund të lundroje edhe me energji elektrike.

Dhe siç bëhet e ditur më tej, pamjet në të cilat shihet jahti vijnë nga Dubai. /Lajmeshqip/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO