Jahjaga: Qytetarët kaluan sprovën demokratike – Lajmi.net
Jahjaga: Qytetarët kaluan sprovën demokratike
Autori: Lajmi.net Lajme 23:29, 8 June 2014
Atifete Jahjaga, Foto Arkiv
Atifete Jahjaga, Foto Arkiv

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka përshëndetur procesin e Zgjedhjeve Parlamentare. 

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Jahjaga ka vlerësuar se me këto zgjedhje qytetarët kaluan me dinjitet dhe me maturi këtë sprovë në konsolidimin e shtetit.

“Të dëshmojmë të njëjtin përcaktim dhe të kontribuojmë në përmbylljen e këtij procesi demokratik, qenësor për të ardhmen e vendit tonë”.

“Kosova dhe qytetarët e saj e kaluan me dinjitet dhe me maturi këtë sprovë në konsolidimin e shtetit tonë”.

“Përgëzoj qytetarët e Republikës së Kosovës për pjesëmarrjen në zgjedhje dhe kontributin për mbarëvajtjen demokratike të tyre”.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals