Ja si vallëzojnë fëmijët afrikanë (Video) – Lajmi.net
Ja si vallëzojnë fëmijët afrikanë (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 20:42, 12 March 2017
A doni të shihni performanca unike të fëmijëve afrikanë?

Ju mund të mos jeni të familjarizuar mekulturën e Afrikës Jugore, dhe videot e fëmijëve e të rinjëve afrikanë mund të ju ofrojnë kulturën, traditën dhe formën e argëtimit unik, transmeton lajmi.net

Vallëzimi afrikan është I ndarë në grupe, në shumicën e rasteve. Tradicionalisht, nuk ka barrier mes valltarëve dhe spektatorëve.

Në video, të gjithë duken të lumtur. Ata vallëzojnë e duartrokasin, luajnë me instrumente të thjeshta.  /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: femije afrikane

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master