Ja si të gatuajmë sallatë ruse në shtëpi – Lajmi.net
Ja si të gatuajmë sallatë ruse në shtëpi
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:12, 29 January 2018
Përbërësit:

 • 1 filxhan çaji me bizele
 • 125 gr. karota
 • 125 gr. fasule
 • 1 kokërr e madhe patate
 • 3 gota me majonezë
 • Një lugë e vogël me kripë
 • Një lugë e vogël piper
 • Gjysmë kavanoz kastraveca turshi
 • Tre speca të kuq turshi
 • Një lugë vaj ulliri

 

Përgatitja:

Zihen të parat fasulet. Më pas presin në kubikë karotat dhe pataten, dhe bashkë me bizelet i hedhim në një enë për zierje.
Kur të jenë gati, hiqen të ftohen. Më pas bashkohen të gjitha perimet e ziera dhe u hidhet vaji i ullirit.
Priten në kubikë të vegjël edhe kastravecat dhe specat gogozhare.
Hidhet kripa dhe piperi dhe përzihen mirl. Në fund shtohet majoneza, përzihen të gjithë përbërësit bashkë derisa sallata të jetë e njëtrajtshme. Sallata është gati. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Sallatë ruse

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Supercar Showdown
 • Play Turbo Racing 3
 • Play 8 Ball Pool