Ja si dukeshin formacionet e skuadrave të mëdha të Evropës kur Wenger mori drejtimin e Arsenalit – Lajmi.net
Ja si dukeshin formacionet e skuadrave të mëdha të Evropës kur Wenger mori drejtimin e Arsenalit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:59, 11 May 2018
“Dashuritë më të mira kanë një fund të dhimbshëm”, deklaronte Arsene Wenger teksa njoftonte largimin nga Arsenal.

Trajneri francez pas 22 viteve qëndrim te Arsenal, ka njoftuar se do të largohet në fund të sezonit.

Ndeshjen që të dielën Arsenal e zhvillon në udhëtim te Huddersfield, do të jetë e fundit për 69 vjeçarin në krye të skuadrës nga Londra.

Por si dukej Arsenali në vitin e emërimit të Wengerit në krye të tyre, në sezonin 1996/1997. ‘AS’ ka bërë një artikull me formacionin e Arsenalit atë sezon,e po ashtu edhe formacionet e skuadrave tjera të mëdha evropiane./Lajmi.net/

Arsenal

Real Madrid

Barcelona

Manchester United

Bayern Munich

Borussia Dortmund

Juventus

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO