Ja se si lufton ky orangutan me bagerin – Lajmi.net
Ja se si lufton ky orangutan me bagerin
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:01, 6 December 2018
Rreth gjashtë muaj më parë, një video shfaq një orangutan inteligjent që duket se po përpiqej ta mbronte shtëpinë e tij të çmuar nga rrënimi.

Incizimi u kap gjatë gjithë rrugës në vitin 2013, por që u publikua vetëm rreth 6 muaj më parë, transmeton lajmi.net.

Videoja u mundësua më pas nga Shpëtimi Ndërkombëtar i Kafshëve, një organizatë për mirëqenien e kafshëve.

Sipas disa OJQ-ve, në 60 vitet e fundit, popullsia botërore e orangutëve është përgjysmuar, ndërsa 55 përqind e habitateve të tyre natyrore janë shkatërruar vetëm në 20 vitet e fundit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO