Ja sa para i takojnë Majlindës për medaljen e artë në Paris (FOTO) – Lajmi.net
Ja sa para i takojnë Majlindës për medaljen e artë në Paris (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 20:54, 11 February 2017
Shumë mundim, përpjekje dhe më në fund fitore. Majlinda Kelmendi po e arëson Kosovën, por sa para është duke i fituar?

Xhudistja numër 1 ndër shqiptarë, reprezentuesja  e Kosovës, Majlinda Kelmendi vazhdon të fitojë medalje të arta në të gjitha garat ku po merr pjesë. Por, fitimet siç raporton Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF), nuk duket të jenë edhe aq të mëdha.

Në një turne si kjo e fundit, Paris Grand Slam, fituesi i medaljes së artë përfiton 5 mijë dollarë amerikan.

Nga kjo shumë 4 mijë i fiton xhudistja Kelmendi  dhe 1 mijë dollarë trajneri i saj Driton Kukaj. Shumë modeste parash, për suksesin e madh. sidoqoftë fitimi më i madh i mbetet Kosovës, që ju shtua një medalje e artë. /gazetametro.net

sdksdsdjsdj-sd-sd-sd-sd-sd gkdjdjdjdj broro

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO