Ja sa milionë euro kanë shpenzuar klubet e Premierligës këtë afat kalimtar – Lajmi.net
Ja sa milionë euro kanë shpenzuar klubet e Premierligës këtë afat kalimtar
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 17:44, 8 June 2018
Skuadra e Premierligës nuk kanë humbur aspak kohë në nënshkrimin e transferimeve të reja.

Skuadrat e kësaj lige në vetëm 22 ditët e fundit në tregun e transferimeve, kanë shpenzuar 280 milionë euro.

Transferimi më i shtrenjtë mbetet ai i Fabinhos, që nga Monaco te Liverpool u transferua për 60 milionë euro.

60 milionë euro ka shpenzuar edhe Manchester United, duke sjellë në ‘Old Trafford’ brazilianin Fred nga Shakhtar./Lajmi.net/

Transferimet më të shtrenjta deri më tani në Premierligë:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO