Ja sa gjumë duhet të bëni që të jeni “bisha” në shtrat – Lajmi.net
Ja sa gjumë duhet të bëni që të jeni “bisha” në shtrat
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 22:32, 1 February 2017
Pavarësisht se e dimë se cilat janë benefitet e gjumit të mirë dhe të bollshëm për ne, ende vazhdojmë ta gjejmë veten duke qëndruar zgjuar deri në tre të mëngjesit për ndonjë punë krejt të parëndësishme.

Mirëpo, nëse nuk e keni ditur, gjumi i mirë do të thotë seks më i mirë.

Gratë më të vjetra se 70-të vjet të cilat flinin më pak se pesë orë gjatë natës, ishin për 30% më pak të pritura që të bënin seks, se sa gratë e të njëjtës moshë të cilat flinin 7-të deri në 8-të orë gjatë natës.

Lidhja në mes gjumit dhe kënaqësisë seksuale, është gjetur në grupmosha të ndryshme, mirëpo gjumi i paktë e afekton më shumë jetën seksuale të grave më të moshuara se sa atyre më të reja.

Kjo do të thotë se gratë më të reja në moshë, mund t’ia dalin mirë në jetën seksuale edhe nëse nuk flenë mjaftueshëm gjatë natës.

Fjalët kyçe: Gjumi, seks

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown