Ja pse përjetimi i orgasmës pas çdo marëdhënie seksuale është shumë i rrezikshëm – Lajmi.net
Ja pse përjetimi i orgasmës pas çdo marëdhënie seksuale është shumë i rrezikshëm
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:18, 18 April 2017
Shumë njerëz mendojnë se në një marëdhënie seksuale përjetimi i orgasmës është i rëndësishëm dhe kënaqësi seksuale

Por një studim i fundit ka treguar se çiftet që kanë përjetuar më shumë orgasm se sa çiftet tjera nuk kanë shijuar seksin ashtu siç kanë dashur ata, shkruan Daily Star, transmeton lajmi.net.

Por njerëzit e tjerë mungesën e orgasmës e shohin si mungesë të seksit të mirë.

Besimi për të pasur një seks të mirë shumë mendojnë se duhet përjetuar një orgasm, por shkenctarët mendojnë ndryshe, dhe se ky mendim i këtyre njerëzve është i keq, sepse orgasma krijon presion shumë të madh dhe se mund të jetë shumë I rrezikshëm. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: orgasma, seks

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2