Ja pse diamantet janë simbol i dashurisë – Lajmi.net
Ja pse diamantet janë simbol i dashurisë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 1:02, 17 February 2017
Diamantet nuk janë vetëm “miqtë” e vajzave, por edhe të një marrëdhënie dashurie. Sipas studimeve të ndryshme guri shkëlqyes është simbol i jetëgjatësisë dhe unitetit të çiftit.

Diamantet personifikojnë fortësinë duke e bërë gjithashtu marrëdhënien sa më unike dhe që të zgjasë sa më shumë në kohë, shkruan blitz.al. Ata simbolizojnë gjithashtu dedikim dhe përqëndrim total, tipare për të cilat ka më shumë nevojë se kurrë një marrëdhënie.

Pra nëse keni menduar që të dashurën tuaj të zemrës keni vendosur ti bëni një dhuratë të tillë, jo vetëm që do ta kënaqni atë nga vizuale por kur ti shpjegoni edhe këto detaje të diamanteve, do ta bëni atë edhe më të lumtur.

Fjalët kyçe: Dashuria, diamantet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush