Ja nga sa vota kanë marrë 110 kandidatët e VV-së në Mitrovicë (Foto) – Lajmi.net
Ja nga sa vota kanë marrë 110 kandidatët e VV-së në Mitrovicë (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:00, 19 June 2017
Në zgjedhjet e 11 qershorit Lëvizja Vetëvendosje arriti të merrte shumë vota në Mitrovicë, ashtu siç bëri edhe në shumë qytete të tjera.

Në Mitrovicë kjo VV-ja ka arritur të marrë afër 10 mijë vota, apo 36% të votuesve, që është përqindje e njëjtë me atë të PDK-së.

Portali Veriu.info ka arritur të siguroj numri e votive për secilin kandidatë në listën zgjedhore të VV-së, ku më së shumti vota ka marrë Albin Kurti, që ishte edhe kandidat i këtij subjekti politik për kryeministër.

Numër të konsiderueshëm të votave kanë marrë edhe tre kandidatët e VV-së nga Mitrovica për deputetë në Kuvendin e Kosovës, Faruk Mujka, Fidan Ademi dhe Vlora Haxhimehmedi.

Veriu.info ju sjellë listën e siguruar nga KQZ-ja …

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO