Ja kur zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës, Prishtina-Vëllaznimi – Lajmi.net
Ja kur zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës, Prishtina-Vëllaznimi
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 18:30, 18 April 2018
Ndeshja do të luhet më 27 maj, ditë e diel.

Vëllaznimi-Prishtina është klasikja e futbollit kosovar që vjen në sfidën finale të Kupës së Kosovës.

Gjakovarët eliminuan Drenicën sot, ndërsa prishtinasit rrëzuan Vushtrrinë në vazhdime.

Ndeshja do të luhet më 27 maj, ditë e diel.

Gjasat janë që të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë, por nuk dihet ende se a do të jetë gati ai, sidomos pas vërejtjeve të fundit të inspektorëve të UEFA-s. 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO