Ja kur do të organizohet meçi mes Joshuas dhe Furyt – Lajmi.net
Ja kur do të organizohet meçi mes Joshuas dhe Furyt
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 17:14, 1 May 2017
Anthony Joshua tanimë është njeriu kryesor i boksit në pesha të rënda.

27 vjeçari tani është “pronar” i tre kategorive në boksin e peshave të rënda, pas fitores madhështore që arriti të shtunën mbrëma ndaj Wladimir Klitschkos.

Pas kësaj fitore, në media është spekuluar shumë rreth meçeve të tij në të ardhmen, ku në listë janë shfaqur pesë boksierë.

Në mesin e tyre edhe Tyson Fury.

Por, për të organizuar një meç mes Furyn, atij i duhet të pres hiq më shumë se tre vite.

Kështu ka thënë organizatori i meçeve të Furit, Eddie Hearn, që ka deklaruar se boksieri anglez është në formë aspak të mirë fizike, duke shtuar se një luftë e tij me Joshuan, nuk do të mund të organizohet deri në vitin 2020./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Anthony Joshua, Boks, Tyson Fury

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion