Ja cilat zona do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim – Lajmi.net
Ja cilat zona do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 17:06, 20 March 2017
KEDS ka njoftuar për qytetet që gjatë ditëev në vijim do të ballafaqohen me reduktime të energjisë elektrike.

Ja njoftimi nga KEDS:

Gjakovë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.Më 22,23,24,25.03.2017 në TS 35/10 kV Gjakova ll do të shkyçet:

  • Dalja 10/0.4 kV TS-350  (Kodi:81083016367)  prej orës 09:00 deri në orën 17:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Ismail Qemailii (një pjesë), Mithat Frashëri, Gjon Bizaku dhe Konferenca e Bujanit.

Arsyeja e ndërprerjes: zgjerimi dhe përforcimi i rrjetit. LOT 8

Prishtinë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.Më 23.03.2017 në TS 35/10 kV Drenasi do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Qendra Shkollore  (Kodi:16021009)  prej orës 09:00 deri në orën 12:00  dhe nga ora 14:00 deri në orën 17:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Shkolla e  mesme, Korotica, Sankovci dhe Fushtica.

Arsyeja e ndërprerjes: shtrirja e kabllove edhe energjizimi i transformatorit të ri. LOT 2.

2.Më 22.03.2017 në TS 35/10 kV Fushë kosova ll do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Pozhegu (Kodi:15018016)  prej orës 10:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: PTK-ja dhe  banesat e Pozhegut.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e kthinës në transformator.

3.Më 22.03.2017 në TS 110/10(20) kV Prishtina 7 do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV J38-Lagjja e Spitalit 4-1 (Kodi:19000038)  prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagjja e Spitalit 4/1, Lagjja e Spitalit 4/2, NNP Guri, Shkolla, Burimi Comerce 2, Standard, VG Construction, Brajam Hoxha dhe Chelsea Point.

Arsyeja e ndërprerjes: zhvendosja e kthinave në transformator.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.Më 22.03.2017 në TS 220/35/10 kV Podujevado të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Podujeva 5 (Kodi:14000005)  prej orës 10:30 deri në orën 14:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: qyteti, Polonica, Lagjja Hoxheviq dhe Ballovci.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e ndarësit në NS 10/0.4 kV

2.Më 22.03.2017 në TS 220/35/10 kV Podujevado të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Letanci (Kodi:14000012)  prej orës 09:00 deri në orën 12:00  dhe nga ora 15:00 deri në orën 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Obrançë, Peran, Bradash, Bajqinë Katunishtë, Lepaj dhe Dobratini.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosjen e shtyllave edhe përçuesve.

Gjilan

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.Më 22.03.2017 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Hogoshti  (Kodi:62000004)  prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hogoshtë, Shipashnicë, Poliqkë  dhe Xhyrishevcë.

Arsyeja e ndërprerjes: kyçja e nënstacionit të ri.

2.Më 22.03.2017 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Koretini  (Kodi:62000017)  prej orës 10:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Koretinë  Topanicë, Bllatë, Nitex, Crep, Kormian, Domorovc, Pompa, Hodonovc, Tasimi, Hodonocë, Seperacioni dhe  Ujësjellësi Korinjan.

Arsyeja e ndërprerjes: kyçja e transformatorit të ri.

Prizren

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

 

1.Me 23.03.2017 në TS 110/35/10 kV Theranda do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Gjinovci  (Kodi:32000003)  prej orës 10:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Topliqan, Gjinoc, Sallagrazhdë, Grejkoc, Gelaca, bizneset: N.T.S Leshan, Mishtorja BENI Shirokë, Geni Com OIL, NB Petroll, “Graniti”Bajram Lumi, Mermer Hasan Muharremi, I. Seferi, Tafaj Elektrik, Pishina Dafina, Spahia Petroll, Mermeri-Sallagrazhdë dhe Selim Muharremi.

Arsyeja e ndërprerjes: punime në rrjet.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.Me 22.03.2017 në TS 110/35/10 kV Lipjani do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Gadime  (Kodi:41000013)  prej orës 08:30 deri në orën 09:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Babushi I Muhaxherëve, Gadime e Ulët, Gadime e Lartë, Vrella dhe  Plitkoviqi.

Arsyeja e ndërprerjes: punime në rrjet.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO