Ja çfarë thotë Labinot Tahiri për Albin Kurtin – Lajmi.net
Ja çfarë thotë Labinot Tahiri për Albin Kurtin
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:08, 7 December 2017
Deputeti nga rradhët e AKR-së, Labinot Tahiri në një postim të tijë ne Facebook është shprehur i irrituar nga imazhet e arrestimit dhe mbajtjes në pranga të Albin Kurtit.

Në postimin e tij, ai shkruan se politika nuk po të pyetka nëse ia don të mirën vendit apo jo, raporton lajmi.net.

Ky është postimi i tij i plotë në Facebook:

Shkrim për Albin Kurtin!

Në një kohë kur gjërat duken shumë të trubëllta në vendin tonë, lidhur me qëto ngjarje të Demarkacionit e shumë të tjera, k’jo foto që po e shoh sot, më iritoj tej mase, derisa e shoh Deputetin e kuvendit të Kosovës ‘Albin Kurtin’ , i prangosur para gjykatës sonë, apo para policisë sonë!!!!!!

POLITKA NUK PO TË PYETKA SE A JA DO TE MIRËN VENDIT APO TË KEQËN?!

Kush të qohet i pari po të vendoska prangat në duar.
Albin Kurti, sinqerisht sot ndjej keqardhje për ty, ndoshta dhe unë nesër mund të dukëm kështu si ti sot, ama kur drejtesia flet për të gjithë atëherë ka dhe shumë të tjerë që ju shkojnë prangat për shtatti..!
Dhe të drejtën me ta thënë, nuk po i ka hije kuvendit pa qenë edhe ti aty. /lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO