Ja çfarë ju ndodh nëse e hapni dritaren para se të flini – Lajmi.net
Ja çfarë ju ndodh nëse e hapni dritaren para se të flini
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 22:58, 19 March 2017
Një profesoreshë e Universitetit të Oxford’it, ka shpikur një ide të re për të humbur peshë.

Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare, ka thënë se nëse e mbani dritaren e dhomës tuaj të gjumit të hapur kur flini, mund digjni kalori dhe të humbni peshë, shkruan Daily Mail.

Ajo thotë se i ftohti bën që t’i digjni yndyrnat në trupin tuaj dhe kështu mund të humbni peshë më lehtë se sa kur stërmundoheni me dieta.

 

Fjalët kyçe: dritaret

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels