Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pas djegies – Lajmi.net
Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pas djegies
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:14, 11 September 2017
Ishin incidentet e shpeshta të bashkëshortes se Earle Dickson, shkëndija, që ky i fundit të shpikte leuokoplastin.

Prerjet e shpeshta me thikë të së shoqes bënë këtë të fundit të mendonte për një zgjidhje, deri sa krijoi leukoplastin !

Nëse ai mendoi për prerjet, ne sot do të ndajmë me ju përbërësin e vetëm që duhet të aplikoni në lëkurë në raste djegieje.

E bardha e vezës është e pasur me aminoacide, vitamina B, E dhe D si dhe është e njohur për efektin rigjenerues për qelizat e lëkurës.

Mjafton të ndani të verdhën nga e bardha dhe me këtë të fundit të lyeni lëkurën ku jeni djegur dhe do të shihni që nuk do të keni asnjë inflamacion apo përkeqësim, përkundrazi.

Kjo është ndihma e pare, pasi në raste të djegies së shkallës së dytë duhet të kërkoni ndihmë të specializuar.

Fjalët kyçe: djegia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool