Ja arsyet pse duhet të përdoret çaji i boronicës – Lajmi.net
Ja arsyet pse duhet të përdoret çaji i boronicës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:14, 18 May 2017
Boronica është e njohur që nga lashtësia për benefitet e saj në ushqim dhe në medicinë.

Ndër përfitimet kryesore të çajit të boronicës janë: lehtësimi i infeksioneve të traktit urinar, ndihmimi i çrregullimeve me frymëmarrje, parandalimi i gurëve në veshkë dhe sëmundjeve ne bark

Lëngu i boronicës është i pasur me antioksidant, me sasi të madhe të vitaminës C dhe acidit salicilik.Për shkak se nuk ka shumë kalori, është i këshillueshëm që të jetë pjesë përbërëse e dietës suaj.

Përgjatë historisë boronica është e njohur edhe për përdorimin e saj në mjekësi për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme.Së fundmi, studimet kanë treguar se boronica ndihmon edhe në ruajtjen e dhëmbëve, pengon krijimin e baktereve duke ju ndihmuar që të ruani një shëndet të pasur oral./TetovaSot/

Fjalët kyçe: çaji i boronicës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball