Izrael – Shqipëri, vlerësimet e futbollistëve të ekipit kuqezi – Lajmi.net
Izrael – Shqipëri, vlerësimet e futbollistëve të ekipit kuqezi
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 10:17, 12 June 2017
Vlerësimet e futbollistëve nga ndeshja Izrael - Shqipëri.

Në vijim janë vlerësimet e dhëna për paraqitjen e futbollistëve të përfaqësueses shqiptare nga portali i njohur italian “Tuttomercatoweb” pas ndeshjes së fituar në transfertë kundër Izraelit, shkruan “Panorama Sport”.

Strakosha 6.5 – Del nga fusha me portën e paprekur, rezultat i rëndësishëm për të dhe mbrojtjen e tij.

Hysaj 7 – Shtysa e zakonshme dhe punë e mirë në fazën mbrojtëse. Është ai që jep asistin vendimtar për golin e tretë të shënuar nga Memushaj.

Gjimshiti 6.5 – Mbulon mirë hapësirat, bashkëpunim i mirë me shokët e tjerë të skuadrës dhe pozicionim i mirë në fushë.

Kukeli 6 – Ndonjë lëvizje e ngadaltë për të, që i lë gjithsesi pak hapësira kundërshtarëve, duke u rritur minutë pas minute. (82’ Veseli – pa notë).

Mavraj 6 – Mban prapavijën, Izraeli krijon pak rreziqe por ai është gjithmonë gati për të mbyllur hapësirat.

Aliji 6 – Del shpesh në krah, duke u munduar edhe të pasojë për lojtarët në mes, por është i vëmendshëm edhe në mbulim.

Abrashi 5.5 – Arrin të bëjë shumë pak. Nuk gjen hapësirat e duhura për të goditur dhe shpesh është jashtë dinamikës së lojës të skuadrës.

Hyka 6 – Një tekash i mirëfilltë për kundërshtarët në krahun e tij, provon të shfrytëzojë hapësirat që i mundësohen nga mesfusha izraelite me rezultate shpesh të mira,.

Memushaj 6.5 – Është ai personi që gjen golin e 3-0 që mbyll diskutimet, duke shfrytëzuar një manovër rrëmbyese të të gjithë skuadrës, me pasimin e Hysajt.

Roshi 6 – Sidomos në pjesën e parë, hidhet në çdo hapësirë, duke i krijuar jo pak kokëçarje mbrojtjes kundërshtare. (54’ Lila 5.5- Hyn në fushë dhe merr karton të verdhë, një nga ngjarjet e pakta të denja të ndeshjes së tij).

Sadiku 7.5 – Është ai njeriu i mbrëmjes! Dy gola që nisin të tijtë drejt një fitoreje shumë të rëndësishme. Goli i dytë është një shpikje e vërtetë, gjuajtje nga distanca dhe këndi i gjetur me saktësi mbresëlënëse (69’ Cikalleshi 5.5- Hyn për t’i dhënë një ndihmë ekipit e sidomos në fazën mbrojtëse. Ndihmon skuadrën të ruajë avantazhin).

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO