Ismaili: Çmimet për barnat që blihen nga MSH do të jenë referente me tregun në rajon – Lajmi.net
Ismaili: Çmimet për barnat që blihen nga MSH do të jenë referente me tregun në rajon
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 13:32, 7 December 2017
Në ditën e katërt të Javës Kundër Korrupsionit, organizatat joqeveritare mbajtën tryezën e radhës. Tema e këtij diskutimi ishte “Farmacia pa ilaç”.

Pjesëmarrës në tryezë gjatë ditës së sotme ishte edhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

Ai deklaroi se çmimet për barnat që blihen nga Ministria e Shëndetësisë duhet të jenë referente me tregun në rajon, në mënyrë që paraja e taksapaguesve të mos shpenzohet për pasurim të paligjshëm të individëve.

“Çmimet për barnat që blihen nga Ministria e Shëndetësisë duhet të jenë referente me tregun në rajon, në mënyrë që paraja e taksapaguesve të mos shpenzohet për pasurim të paligjshëm të individëve. Ky është interes i gjithë qytetarëve, i personelit mjekësor dhe është, po ashtu, obligim i imi”, ka thënë Ismaili.

 

 

 

Fjalët kyçe: Barnat, Ismaili, MSH

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion