Islami: Thaçi e ka përkrahjen e DASH-it për themelimin e Ushtrisë (Video) – Lajmi.net
Islami: Thaçi e ka përkrahjen e DASH-it për themelimin e Ushtrisë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 21:30, 20 March 2017
Gazetari Dardan Islami ka komentuar takimin e presidentit, Donald Trump me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Islami tha se në deklaratat e tyre, kryesisht për borxhet ndaj NATO-s shihet një ftohje mes tyre.

Ndër të tjera, ai theksoi se Amerika e ka një qasje që nuk e lut askënd të afrohet me të mirëpo mirëpret çdo afrim.

Duke fol për nismën e presidentit Thaçi për krijimin e ushtrisë, Islami ka thënë se ai e ka vijën e Departamentit të Shtetit në këtë aspekt dhe nuk e ka bërë në krye në veti.

Këto deklarata Islami i ka bërë në emisionin ‘Rrokum Roll’.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool