ISIS merr përgjegjësin për sulmin në Paris – Lajmi.net
ISIS merr përgjegjësin për sulmin në Paris
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:54, 20 April 2017
I ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësin për sulmin që ndodhi sonte (e enjte) në Champs-Elysées ku një polic u vra dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

Sipas kësaj organizate terroriste sulmi në Paris është kryer nga një pjesëtar i saj belg, raporton The Sun, transmeton lajmi.net.

Sulmuesi i cili u qëllua për vdekje mendohet të ketë qenë i njohur për shërbimet e sigurisë për “lidhjet ekstremiste”. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: ISIS, Paris

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan