ISIS kërcënon Papën para festës së Krishtlindjes – Lajmi.net
ISIS kërcënon Papën para festës së Krishtlindjes
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:42, 14 November 2017
Shteti Islamik ka bërë një kërcënim të frikshëm kundër Vatikanit vetëm disa javë para se dhjetëra mijëra besimtarë të mblidhen për festën e Krishtlindjeve.

Një kanal pro-ISIS që merret kryesisht me propagandën e grupit terrorist, ka postuar një poster në të cilin përshkruhej një sulm me makinë.

italy-vatican-beatification-pope-john-paul-ii-ceremony

Në mesazhin e posterit thuhej “Gjaku i Krishlindjeve” dhe përshkruhej një xhihad i maskuar duke vozitur BMË në bazilikën e Shën Pjetrit, ku Papa Françesku pritet të mbajë një meshë.

Ky poster u botua nga Fondacioni Media pro-ISIS Wafa, sipas Grupit të Zbulimit të Faqes, i cili monitoron aktivitetin terrorist.

ISIS ka marrë përgjegjësinë për një numër sulmesh vdekjeprurëse në Europë gjatë këtij viti.

Grupi terrorist ka bërë kërcënime të shpeshta kundër Papa Françeskut dhe Vatikanit, veçanërisht në krye të ngjarjeve të mëdha duke përfshirë Krishtlindjet./arbresh.info/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO