Ish-zëdhënësi i Komunës së Prishtinës-Ahmetit: Lëshoje karrigen dembel – Lajmi.net
Ish-zëdhënësi i Komunës së Prishtinës-Ahmetit: Lëshoje karrigen dembel
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 23:14, 14 February 2018
Sot komuna e Prishtinës ka lëshuar një komunikatë për media ku ka njoftuar që do të mbyllet çerdhja "Yllka" për shkak të plasaritjes së objektit.

Kur e ka parë gjendjen e objektit të cilën komuna e ka bërë publik në disa fotografi, ka reaguar ashpër një prind.

Prindi që dërgonte dy fëmijë në këtë çerdhe ka thënë se është stepur me gjendjen ku i ka dërguar fëmijët e tij.

Një kërkesë që të dorëhiqet nga karrigia, kryetarit Ahmeti i ka ardhur nga ish-zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Xhevdet Pozhari.

Pasi ka parë fotografitë, Pozhari ka thënë se ka dashur zoti që fëmijët nuk i kanë shkuar në arkivol në shtëpi. “Lëshoje karrigën dembel”, i ka kërkuar ai Ahmetit

Më poshtë mund të shihni reagimin e Pozharit, si dhe komunikatën me fotografi të Komunës./Lajmi.net/

Çerdhja “Yllka” paraqet rrezik, Komuna e Prishtinës i transferon fëmijët në tjera për disa muaj

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO