Ish-shefi i fushatës së Trumpit pranon fajin për dy akuza – Lajmi.net
Ish-shefi i fushatës së Trumpit pranon fajin për dy akuza
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:40, 14 September 2018
Paul Manafort, ish-udhëheqës i fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, e pranoi fajin për dy akuza kriminale të ngritura nga zyra e këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller.

Sipas dokumenteve të gjykatës, Manafort e pranoi fajin për akuzën për konspiracion kundër SHBA-së dhe akuzën për konspiracion për të penguar drejtësinë.

Manafort, muajin e kaluar, u dënua në tetë akuza për mashtrim, mashtrim bankar dhe moszbulim të llogarive bankare.

Manafort, 69 vjeç, ka qenë një figurë kyçe në rrethin e brendshëm të Trumpit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO