Iphones, Ipad dhe kompjuterët Mac rrezikohen të sulmohen nga hakerët – Lajmi.net
Iphones, Ipad dhe kompjuterët Mac rrezikohen të sulmohen nga hakerët
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:11, 5 January 2018
Përfaqësuesit e kompanisë Apple, kanë bërë të ditur se të gjithë Iphones, iPads dhe kompjuterat Mac, janë prekur nga dy gabime të mëdha të cilët rrezikojnë të dhënat.

Këtë javë, kompania është duke të bërë të pamundurën për të rregulluar gabimet e Meltdown dhe Specter, që mund t’i lejojnë hakerëve të vjedhin të dhënat.

Apple thotë se kishte lëshuar tashmë disa pjesë, por nuk ka dëshmi se kjo dobësi është zbuluar.

Fjalët kyçe: Ipad, iPhone, Mac

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals