iPadat e vjedhur në Suedi gjenden në Kosovë – Lajmi.net
iPadat e vjedhur në Suedi gjenden në Kosovë
Autori: Lajmi.net Auto & TekLajmeNacionale 23:17, 20 March 2017
Në janar të këtij viti në shkollën ‘Derome’të qytetit Varberg të Suedisë, janë vjedhur kompjuterë dhe iPad.

Mirëpo këto pajisje janë gjetur në Prishtinë në një mbobileshop me ndihmën e aplikacionit ‘Find my iPhone’, transmeton lajmi.net.

Gazeta suedeze ‘Expressen.se’, shkruan se policia e këtij shteti kishe kontaktuar me Ambasadën e Suedisë në Prishtinë dhe pas kontaktit me Policinë e Kosovës, tabletat janë gjetur në Prishtinë.

“Ne kemi bashkëpunim të mirë dhe ata kanë qenë të gatshëm për të na mbështetur. Jemi shumë të kënaqur se që pajisjet e vjedhura janë gjetur dhe do të na kthehen”, ka thënë Caroline Sando menaxher i IT-së në këtë shkollë.

Lidhur me rastin një person është arrestuar në Kosovë./Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Ipad, Kosovë, Suedi, vjedhje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball