Inter nuk fiton as me Livornon

Inter nuk di për fitore. Nerazzurrët barazuan në udhëtim me Livornon me rezultat 2:2 edhe pse ishin në avantazh të dyfishtë. Skuadra e trajnerit Walter Mazzarri vazhdoi periudhën e formës së dobët duke mos arritur të fitojnë kundër Livornos, skuadër që lufton për mbijetesë në Serie A. Dueli nisi mbarë për mysafirët që kaluan në…

31/03/2014 20:57

Inter nuk di për fitore. Nerazzurrët barazuan në udhëtim me Livornon me rezultat 2:2 edhe pse ishin në avantazh të dyfishtë.

Skuadra e trajnerit Walter Mazzarri vazhdoi periudhën e formës së dobët duke mos arritur të fitojnë kundër Livornos, skuadër që lufton për mbijetesë në Serie A.

Dueli nisi mbarë për mysafirët që kaluan në epërsi me golin e Hernanesit në minutën e 37-të – goli i tij i parë si futbollist i Interit pas transferimit nga Lazio në janar – kurse sulmuesi Rodrigo Palacio e dyfishoi avantazhin e Nerazzurrëve.

Por, atëherë kur pritej që Inter të shkonte me hapa të sigurt drejt fitores, erdhi kundërpërgjigja e befasishme e vendasve.

Paulinho e ngushtoi disavantazhin e Livornos në minutën e 54-të, kurse pesë minuta para fundit Innocent Emeghara e barazoi rezultatin, duke e lënë Interin pa fitore edhe nga ky ballafaqim.

Inter mbetet në pozitën e pestë me 49 pikë, kurse Livorno është i 18-ti me 25.