Instagram Stories tani mund të postohen në Facebook – Lajmi.net
Instagram Stories tani mund të postohen në Facebook
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:31, 7 September 2017
Shërbimi i fotos është duke testuar një veçori që lejon tregimet të shpërndahen direkt në rrjetin Facebook në internet.

Ndërsa Stories në Instagram kanë përjetuar një bum të vërtetë në muajt e fundit, ato përdoren pothuajse në Facebook.

Për të siguruar që vendosja e fotove dhe videove me embed pak ose më pak qesharake tani është edhe në Facebook, rrjeti online teston një funksion të ri. Sipas Mashable, aktualisht është e mundur që disa përdorues të ndajnë historinë e tyre direkt me Facebook, transmeton lajmi.net.
Konfirmim

Një folës i Instagram konfirmoi testin korrespondues. Detaje nëse ose kur funksioni është i aktivizuar për të gjithë.

Koncepti i “tregimeve” fillimisht ishte popullor nga Snapchat. Instagram kopjoi veçoritë menjëherë pas kësaj dhe nuk bëri asnjë sekret nga ky fakt. Kohët e fundit, aftësia për të tërhequr historitë e Instagram nga desktopi u integrua gjithashtu. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Facebook, Instagram, storie

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown