Instagram gati të mposhtë Snapchat – Lajmi.net
Instagram gati të mposhtë Snapchat
Autori: Lajmi.net Auto & TekFunRrjetet SocialeTeknologji 17:13, 14 January 2017
Storiet në Instagram tani kanë aq përdorues sa edhe Snapchat.

Së bashku me 150 milionë përdorues ditor, Instagram sot njoftoi lansimin e reklamave në storie.

Foto reklamat 5-sekondëshe dhe video reklamat 15-sekondëshe (të paklikueshme) do të fillojnë të paraqiten në mes të storjeve të njerëzve të ndryshëm, transmeton Gazeta Express.

Formati, siç edhe vetë veçoria e Storjeve, është një kopje e reklamave të Snapchat. Reklamat e Snapchat funksionojnë njëjtë, përveç se përdoruesit atje duhet të zgjedhin në mes të storjeve të njerëzve të ndryshëm për t’i parë – me reklamat që paraqiten në mes të çdo storje që ndalet.

Fjalët kyçe: Instagram, Snapchat

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble