Iniesta reagon pas ardhjes së Coutinhos dhe ‘largimit’ nga Barcelona – Lajmi.net
Iniesta reagon pas ardhjes së Coutinhos dhe ‘largimit’ nga Barcelona
Autori: Lajmi.net La LigaSport 14:51, 12 January 2018
Barcelona nuk do të mbetet pa Philippe Coutinhon.

Andres Iniesta nuk do të largohet nga Barcelona.

Iniesta ka thënë për Onda Cero rreth transferimit të yllit brazilian: “Jam lojtar për këtë skuadër dhe kam thënë se vetëm më të mirët mund të luajnë për këtë skuadër. Kjo e bën Coutinhon një ndër më të mirët”.

Ai ka insistuar se asnjë lojtarë nuk mund ta largojë atë nga Barça.

“Asnjë lojtar nuk do të mundë asnjëherë të më bëjë mua të pensionohem apo të më përzënë nga skuadra. Në moshën 33-vjeçare, ky nuk është problemi. Coutinho ka ardhur për të na përmirësuar. Jam i lumtur se ai është njëri prej lojtarëve më të mirë në pozitën e tij”, ka shtuar Iniesta.

Fjalët kyçe: . Barcelona, Andres Iniesta

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals