Iniesta: Ky është trajneri më i rëndësishëm në karrierën time! – Lajmi.net
Iniesta: Ky është trajneri më i rëndësishëm në karrierën time!
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 17:02, 11 May 2018
Ikona e Barcelonës, Andres Iniesta ka befasuar të gjithë duke thënë se Louis van Gaal është trajneri më i rëndësishëm në karrierën e tij.

te Barcelona, pasi ka njoftuar se do të largohet në fund të këtij sezoni, pa zbuluar ende destinacionin e ardhshëm.

Përpara largimit të tij, Iniesta ka dhënë një intervistë për ‘Mundo Deportivo’, në të cilën i është kërkuar të përshkruajë me një fjali disa nga trajnerët dhe bashkëlojtarët.

Dhe kur u pyet për ish trajnerin e Barcelonës dhe të Manchester United, Louis Van Gaal, Iniesta është përgjigjur:”Trajneri më i rëndësishëm në karrierën time”.

Van Gaal ishte trajneri që i kishte mundësuar debutimin Iniestas te Barcelona në vitin 2002, edhe pse punuan gjashtë muaj së bashku, kjo përgjigje e 34 vjeçarit bën të kuptohet se trajneri holandez ishte vendimtar në zhvillimin profesional të tij./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO