Ilustrime që tregojnë se sa absurde është bota moderne (Foto) – Lajmi.net
Ilustrime që tregojnë se sa absurde është bota moderne (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:52, 15 February 2017
Një ilustrues italian i quajtur Marco Melgrati kaloi shumë kohë duke vëzhguar botën moderne dhe mënyrën si jetojmë. Botën e teknologjisë, realitetin virtual dhe stereotipat e imponuara nga mediat.

Një ditë ai vendosi të largoj gjithë absurditetet e jetës së përditshme.

Ne kemi shkëputur disa nga ilustrimet e artistit italian që do ju ndihmojnë të shihni një perspektivë tjetër. Ndoshta edhe do ju jap frymëzim të mjaftueshëm për të bërë diçka që keni ëndërruar të bëni.

Nuk keni nevojë për mrekulli për të ndryshuar punën

Bëhuni kush doni të bëheni

Një gjuhë e re

Do të mund të ishte dashuri

A i zgjidhni problemet duke e përdorur logjikën apo intuitën?

Duani armiqtë tuaj

Krijojeni veten tuaj

Narcizmi është në rrjete sociale

Karma

Gjithmonë jeni i gatshëm për pakëz frymëzim.

Universi nënujor

Keni kujdes

Një linjë mes realiteti dhe artit kohëshkurtër

Mësoni si të lini gjërat pas

Përballini frikën tuaj

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO