Ibrahimi: Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit – Lajmi.net
Ibrahimi: Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:33, 14 February 2018
Deklaratën e kryeministrit Dushko Markoviq, i cili tha se Mali i Zi është i gatshëm ta ndihmoje Kosovën për ratifikimin e demarkacionit, opinionisti Ilir Ibrahimi e vlerëson si një mundësi që të kalohet kjo situatë.

“Është një ndryshim nga deklaratat që kemi dëgjuar më parë, ku Mali i Zi ka pasur qëndrim të qartë. Sot e pamë një lloj hapje të një dritareje” u shpreh Ibrahimi.

Ai vlerësoi se Mali i zi mund të ndihmojë duke ofruar mundësinë e nënshkrimit të një aneksi dhe se Haradinaj duhet të mobilizojë të gjithë akterët politik në mënyrë që të arrihet një zgjidhje.

Në qoftë se nuk arrihet një zgjidhje, sipas Ibrahimit, Kosova do të futet në një krizë politke që do të ketë pasoja të mëdha.

“Konsekuencat politike duhet të jenë prezente gjithmonë, mirëpo jo konsekuencat politike të një politikani të jetë determinuese se çfarë vendime duhet të marrë shteti” vlerësoi Ilir Ibrahimi, njofton Klan Kosova.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper