Ia vret qenin fqinjit, pastaj nuk do të besoni çfarë ka bërë – Lajmi.net
Ia vret qenin fqinjit, pastaj nuk do të besoni çfarë ka bërë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:35, 11 April 2018
Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve në tryezë, të cilin nuk dinin asgjë, me rastin e një dreke të zakonshme.

Ai e ka kryer këtë veprim, sepse ishte shqetësuar vazhdimisht nga të lehurat e kafshës: një qen i racës së quajtur “Corgi”.

Ngjarja është zbuluar nga një tjetër fqinj i shtëpisë, i cili njoftoi të zotët për qenin. 62-vjeçari, ka rrëfyer në policinë lokale se për ta vrarë kafshën e shtëpisë, i ka mjaftuar një gurë dhe më pas e ka mbytur.

I pakënaqur me sa duket, e ka gatuar në kuzhinë dhe ia ka shërbyer të zotëve si mish të zakonshëm dhe të ngrënshëm.

Mishi i qenit, është zakonisht pjesë tradicionale e kuzhinës koreano-jugore, por në vitet e fundit, konsumi ka rënë në mënyrë drastike pas fushatave të shumta të sensibilizimit, pasi në vendin aziatik po përhapet gjithnjë me më shumë ideja se qeni është një kafshë besnike.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO