I vdiq i fejuari pak para martesës, emocionuese çfarë bëri pastaj (Video) – Lajmi.net
I vdiq i fejuari pak para martesës, emocionuese çfarë bëri pastaj (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 12:06, 3 July 2017
Kjo është historia e Janine.

52 ditë para se të ndodhte dasma e saj, asaj i ndodhi një tragjedi e papritur: i fejuari i saj vdiq rastësisht.

Fustani i saj i bukur i martesës, dikur një simbol i gëzimit dhe dëshirës për jetë të gjatë së bashku me burrin, shpejt u bë një simbol i pikëllimit dhe zbrazëtisë.

Por, Janine vendosi t’i bënte fotografitë e dasmës, sidoqoftë. Në këtë mënyrë, me fustanin e saj, në vend se të qëndronte e pikëlluar me dhimbjen e madhe, ajo vendosi ta nderonte të fejuarin e saj të ndjerë, transmeton Gazeta Express.

Ajo bëri fotografi nën ujë me fustanin e saj të nusërisë, foto këto që simbolizojnë “pastrimin” nga emocionet negative që i ndjente. Ajo beson se i fejuari i saj do ta donte këtë.
Historia e saj së bashku me fotografi u publikuan në një video në YouTube, të titulluar “Një histori e shpresës dhe shërimit: Shërimi nga humbja dhe pikëllimi”. Videon mund ta shihni më poshtë:

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO