I pafajshëm pas 23 vitesh në burg, rikthehet sërish te skuadra e tij – Lajmi.net
I pafajshëm pas 23 vitesh në burg, rikthehet sërish te skuadra e tij
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 7:26, 29 March 2018
Lojtari i Chicago White Sox, në futbollin amerikan, u burgos për përdhunim dhe vrasje, në vitin 1994.

Neves Coleman ka një histori të jashtëzakonshme, të pabesueshme dhe gati-gati tragjike, që i kushtoi largimin nga futbolli amerikan, kur ishte ende i ri.

Lojtari i Chicago White Sox, në futbollin amerikan, u burgos për përdhunim dhe vrasje, në vitin 1994, kur ishte vetëm 25 vjeç dhe kaloi plot 23 vite të jetës së tij në burg.

Në vitin 2016, çështja e tij u rihap, pasi u zbuluan detaje të tjera, ndërsa pas disa ekzaminimeve në laboratorë, ADN-ja provoi se Coleman ishte i pafajshëm, transmeton “SS”.

Ai doli nga burgu në Nëntor të 2017-ës, ndërsa në kontaktin e parë me mediat tha: Dua të bëj disa hapa pas, të njoh familjen time dhe pastaj të rikthehem sërish në Comiskey Park.

Ditën e martë, Neves Coleman u rikthye sërish te Chicago White Sox, që i dha edhe njëherë mundësinë të luajë për skuadrën me të cilën nisi karrierën dhe thuri shumë ëndrra, të cilat mbetën në sirtar për shkak të një gabimi të të tjerëve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO