I frikshëm Bayerni, mposht edhe Augsburgun – Lajmi.net
I frikshëm Bayerni, mposht edhe Augsburgun
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:24, 18 November 2017
Bayern Munich ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Augsburgut.

Skuadra bavareze në javën e 12-të të Bundesligës mundi Augsburgun me rezultat 3-0 duke e rritur epërsinë ndaj ndjekësve në tabelën e klasifikimit.

Golin e parë për Bayern e shënoi kiliani Arturo Vidal në minutën e 31-të. Nuk vonoi shumë dhe sulmuesi Robert Lewandowski e rriti epërsinë në 2-0 në minutën e 38-të.

Golin përfundimtar e shënoi po ashtu sulmuesi polak.

Pa kësaj fitoreje, Bayern është e para me 29 pikë.

Fjalët kyçe: Bayern Munich

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3