I akuzuar për vrasje dhe trafik të madh droge, arrestohet i riu shqiptar në Greqi – Lajmi.net
I akuzuar për vrasje dhe trafik të madh droge, arrestohet i riu shqiptar në Greqi
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 13:57, 18 May 2017
Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar nga polici greke.

Ai akuzohet se është përfshirë në trafik ndërkombëtar të drogës dhe i dyshuar për një vrasje në Shqipëri, raportojnë sot mediat lokale.

Operacioni është kryer në banesën e tij. Po ashtu thuhet se shqiptari, pjesë e një grupi kriminal që kryen trafik drogë nga Shqipëria në Greqi, kishte detyrë marrjen dhe transportimin e sasive të drogës nga kufiri i gjelbër greko-shqiptar me qellim magazinimin e tyre në banesën e tij Athinë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shqiptarit, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, u gjetën 3 kg 862 gram marijuanë, 1 pistoletë me krehër, 1 thikë dhe 1 peshore.

Fjalët kyçe: Droge, Greqi, shqiptari, Vrasje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Bubble Trouble