Hyundai SUV elektrik pritet të lansohet këtë verë dhe mund të arrij shpejtësinë prej 470 kilometraometra – Lajmi.net
Hyundai SUV elektrik pritet të lansohet këtë verë dhe mund të arrij shpejtësinë prej 470 kilometraometra
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:23, 7 February 2018
Hyundai ka njoftuar një SUV elektrik dhe pritet të nisë në verën e vitit 2018.

Hyundai do të sjellë një version të plotë elektrike të SUV-it ” Kona ” në verë në tregun evropian. Prodhuesi koreanez  pretendon që me një bateri kjo veturë të përshkoj një rrugë prej 470 kilometra, transmeton lajmi.net.

Deri më sot, prodhuesi nuk ka komentuar ende mbi çmimet. Informacion i mëtejshëm do të jetë në dispozicion më 27 shkurt. Kjo makinë do të paraqitet në publik për herë të parë në garën e makinavenë në Gjenevë , e cila do të mbahet nga 8 deri më 18 mars. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO