Hyundai shet milionë makina në kohë rekord – Lajmi.net
Hyundai shet milionë makina në kohë rekord
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:18, 11 June 2018
Hyundai ka arritur një tjetër rekord shitjesh në Indi, plot 8 milionë makina në harkun kohor të 19 vite e 6 muaj.

Koha rekord e për të arritur këtë moment historik bën që Hyundai të jetë marka më e kërkuar në Indi.

Prej vitit 1988, kur filloi shitjet në vendin aziatik, Hyundai ka pasur gjithnjë e më shumë rritje të shitjeve.

Hyundai pretendon se është eksportuesi më i madh në Indi dhe se eksporton në mbi 88 vende përreth Afrikës, Lindjes së Mesme, Amerikës Latine dhe Azisë.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO