Hysaj ka një mesazh special për De Biasin (FOTO) – Lajmi.net
Hysaj ka një mesazh special për De Biasin (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 13:11, 14 June 2017
Elseid Hysaj ka një falënderim të veçantë për Gianni de Biasin.

Elseid Hysaj, nëpërmjet një postimi në Instagram ka falënderuar trajnerin De Biazi pas vendimit të këtij të fundit për t’u larguar nga drejtimi i Shqipërisë.

“Faleminderit mister De Biasi që ndryshove Shqipërinë nga një ekip të vogël në një ekip të madh! Faleminderit edhe për ata emocione të paharrueshme në Francë”, ishin fjalët e futbollistit.

Ato shoqëroheshin me një flamur shqiptar dhe fjalët “i vërtetë”, duke nënkuptuar se sa e ndjente tekniku dashurinë për Shqipërinë.

Mbrojtësi debutoi në radhët e përfaqësueses shqiptare pikërisht nën drejtimin e teknikut që kur ishte 19-vjeç, duke u kthyer shpejt në një element kyç të prapavijës kuqezi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO