Hysaj e Gjimshiti kërkojnë lirimin e Ballistit – Lajmi.net
Hysaj e Gjimshiti kërkojnë lirimin e Ballistit
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 16:40, 29 July 2017
Lojtarët e Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Elseid Hysaj, nëpërmjet rrjeteve social, "Facebook" e "Instagram", kanë reaguar pas njoftimeve se Kroacia mund ta ekstradojë Ismail Morinën në Serbi.

 

Yjet e ekipit kuqezi kanë kërkuar nga autoritetet shqiptare që të ndërhyjnë për të zgjidhur sa më shpejt këtë problem.

“#LiriPerIsmailMorinen”, ka shkruar Gjimshiti.

“Sot me shume se kurre jemi bashk me nje deshir e nje qellim duke rraguar ndaj vendimit te gjykates kroate per ekstradimkn e ismail morines. E konsiderojme nje veprim absurd denimin e nje tifozi i cili shprehu ne nje menyre origjinale mbeshtetjen e skuadres.i qendrpjm prap ballistit.e nxisim autoritete shqiptare qe te nderhyjne per te zgjidhur sa me shpejt kete problem.te gjithe per nje #liripërismailmorinën”, ka shkruar Hysaj.

Fjalët kyçe: Ballisti, Gjimshiti, Hysaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels