Hyper-GT, modeli më i shpejtë ndonjëherë i McLarenit – Lajmi.net
Hyper-GT, modeli më i shpejtë ndonjëherë i McLarenit
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:36, 15 March 2017
Në fund të vitit 2016, kompania britanike e njohur e veturave sportive McLaren ka njoftuar se është duke përgatitur një model të ri të quajtur Hyper-GT, i cili do të frymëzohet nga modeli legjendar F1.

Për Hyper-GT, McLaren thotë se do të jetë një nga modelet më të shpejta që ka pasur kjo kompani ndonjëherë.

Modeli i ri pritet të vijë në version hibrid dhe do të ketë motorin 4.0-litër V8 Twin-Turbo të huazuar nga modeli 720S.

Ndoshta mund të supozohet se McLaren Hyper-GT do të jetë më i fuqishëm se 720S, por me një “kuajfuqi” më pak se P1.

McLaren thotë se Hyper-GT nuk do të bazohet vetëm në shpejtësi por edhe në rehati. Ai pritet të arrijë në vitin 2019.

Fjalët kyçe: Hyper-GT, McLaren

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2