Humanisti zviceran bënë me shtëpi të re familjen gjilanase (Foto) – Lajmi.net
Humanisti zviceran bënë me shtëpi të re familjen gjilanase (Foto)
Autori: Valmira Vranovci LajmeSociale 21:35, 11 April 2017
Shtatë anëtarët e familjes së Nazim Isufit sot u bënë me shtëpi të re. Gëzimin më të madh e kishin fëmijët e kësaj familje.

Prej kohësh familja Isufi kishin jetuar në një bodrum të vjetër në lagjen ‘Dardania’ të Gjilanit.

Në pamundësi për të ndërtuar shtëpi ata kishin kërkuar ndihmë në Komunë, mirëpo kërkesa nuk ishte menjëherë e realizueshme.

Djali i Nazimit punonte herë pas here por nuk ia dilte i vetëm të kursente sa për të ndërtuar shtëpi.

Dëshirën për t’u bërë me shtëpi ua ka plotësuar një familje zvicerane e cila ka dashur të mbetet anonime. Ndërsa iniciativën për t’iu siguruar kulm mbi kokë kësaj familje, e ka marrë mërgimtari Ruzhdi Bunjaku i cili sot ia ka do dorëzuar çelsat.

Kryeplaku Nazim Isufi është shprehur tejet i lumtur dhe ka falënderuar Bunjakun për iniciativën e marrë.

Kujtojmë se një vit më parë Bunjaku iu kishte ndërtuar shtëpi tetë fëmijëve të familjes Marovca./Lajmi.net/

 (The family which is made with home thanks pleasantly Swiss family)

17888688_1821485504543796_593004403_n 17909292_1821485787877101_1437462709_n 17910859_1821485621210451_656588551_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool